System informatyczny optima

Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i dodawaniu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W współzależności od sposobie prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla młodego lokalu, jak zarówno dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą dzielić się między sobą w zależności czy przechodzimy do działania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, a może z lokalem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii zajmują się coraz ogromniejszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z tematem gastronomicznym jaki nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest sposób POS. W wielkich miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich jak a takich, jakie w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy mają znacznie czynników gastronomicznych na obszarze całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Jest on naprawdę skonstruowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i książka na całych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie z tego, lub istnieje wtedy jedyna restauracja, lub i sieć restauracji.

Na ostatnim momencie celowo nie podamy firmy, na jakim z programów oprzemy propozycję skierowaną do konkretnego klientowi. Przyjmijmy, że wyjście jest oparte na zintegrowanym systemie, który umożliwi zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy również wszystkie zarządzanie gospodarką magazynową. W relacji od pracy pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a i z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowy małej czy na jakimś zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.