Zaburzenia psychiczne genetyczne

Cyklotymia jest wybierana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane podobnie jako stan depresyjny, który jednak zazwyczaj nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość dużo się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skoncentrujemy się na dokładnym zaprezentowaniu, czym stanowi wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając zatem z początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Zapewne istnieć czynnikiem zmierzającym do powstania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej zrozumienie jest dodatkowe zazwyczaj w doskonałej i trzeciej części bycia człowieka, łączy się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz odchodzi do całej destabilizacji w życiu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna stać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie toż stricte leczenie farmakologiczne, odpowiednie do systemu leczenia depresji, bowiem podawane leki będą uważały głównie zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem działania będzie psychoterapia.

Fazy Zapadnięcie na cyklotymię przedstawia się uciążliwymi zmianami nastroju. Można ją podzielić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na jaką pozostawiają się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i kłopoty z koncentracją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku oraz minusie wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne rzeczy i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszone zapotrzebowanie na odpoczynek, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności analitycznego myślenia, kłopoty z kolekcją uwagi, pasja i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta zawsze pojawia się u kobiet, które mają na dwubiegunowość. Gra tym pomysł posiadają również takie elementy jak wielki stopień kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak i też stresujące sytuacje. Ponadto bardzo niebezpieczny wpływ są i wychowanie i środowisko, w której żyją potencjalnie chorujące osoby.